5 noviniek, ktoré prinesie nový tvOS 10

tvOS 10

TvOS je operačný systém, ktorý využíva 4. generácia Apple TV. Presne tak ako na aj iOS alebo macOS, aj na tvOS pravidelne vychádzali menšie updaty. Na Apple WWDC 2016 sa ale predstavil prvý veľký update pre tento systém. Na verejnosť ba sa tvOS 10 mal dostať na jeseň 2016.

Siri

Siri sa v tomto update dočkala veľkých zmien. Bude vedieť prehľadávať TV databázu a filmy vo vašej Apple TV oveľa komplexnejšie a bude chápať viacerým slangovým, alebo prirodzeným frázam a slovám. Apple ako príklad tejto funkcie udáva frázu “high-school comedies from the 80s”, ktorú by Siri v tvOS 9 asi nepochopila. Siri tiež bude mať prístup k YouTube, stránkam a kanálom, ktoré svoj program prehrávajú na internete. Dokonca budete môcť pomocou Siri ovládať aplikácie kompatibilné s HomeKit, takže si z gauča pomocou televízie napríklad nastavíte teplotu v dome.

Dark Mode

Dark mode sa na Apple TV zatiaľ ukázal ako celkom dobrá vec. Vďaka tejto funkcii si môžete na pozadí namiesto bielej, na ktorú sme už zvyknutí, nastaviť čiernu farbu. Využiť sa to dá hlavne keď si večer v tmavej miestnosti chcete pozrieť nejaký film a chcete sa vyhnúť tomu oslepujúcemu bielemu svetlu. Ak ste si pri pri tomto spomenuli na Dark Mode, ktorý sme očakávali na iOS 10, nebojte sa, už o chvíľu by sa mal pri novom update objaviť.

Aplikácia Remote

Ďalšie novinky prináša aj aplikácia Apple TV remote (ovládač), ktorá po zmene prináša všetky výhody Siri ovládania do aplikácie spojenej s Apple TV. Cez aplikáciu môžete vďaka Siri ovládať televíziu hlasom a zadávať text pomocou klávesnice v mobile. Firma Apple tiež oznámila, že aplikácia Remote bude využívať senzory zabudované v iPhone, čím umožní hranie hier pre dvoch hráčov bez platenia za nové zariadenie so Siri.

Funkcia Single Sing-on

Táto novinka umožňuje vďaka prepojeniu medzi tvOS a iOS, ktoré sa stále zlepšuje, používať aplikácie z iOS kompatibilné s Apple TV priamo na veľkej obrazovke. Týmto je používateľovi umožnený prístup k aplikáciam v mobile cez televíziu, ale bez inštalovania aplikácií do TV.

Fotky

Ako iOS 10 a macOS Sierra, tvOS tiež prináša novinky v aplikácii Fotky. Najväčšou zmenou je nová funkcia Memories, ktorá automaticky z fotiek robí digitálne albumy. Na základe rozpoznávania pozadia na fotke, objektov, ale aj času, kedy bola fotka spravená, systém vyberie podobné a dá ich do albumov, ktoré si môžete prezerať, vkladať do nich text a hudbu alebo rôzne zaujímavé prechody medzi jednotlivými fotkami.

¨

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *