Najčastejšie riešené problémy na Apple info linke

call help apple

 

Máte problém s Vašim produktom Mac? Po prečítaní tohto článku bude Váš problém pravdepodobne minulosťou. Prinášame krátke a prehľadné odpovede na najčastejšie otázky užívateľov Apple hardwaru (podľa stránky macworld.com).

Čo v článku môžete nájsť? Problémy čitateľov sa poväčšine týkali troch oblastí:

  • Fotky a iCloud Photo Library (fotoknižnica)
  • Mac hardware: Vymazanie, obnova a Wi-Fi
  • Problémy s Apple ID

 

 Ďalej sa v krátkosti povenujeme aj Siri a Mackeeprovi.

  • Fotky a iCloud Photo Library (fotoknižnica)

Prechod Apple z iPhoto na Photo (Fotky) na OS X začal v roku 2015, vidieť sme ho mohli už v prvotných beta verziách. Reakcie užívateľov boli pomerne negatívne a zvolili si možnosť ostať verní iPhoto, dokým to pôjde. Novovzniknutý chaos pri prechode na nové rozhranie spôsobil viacero problémov, ich riešenie je v mnohých prípadoch jednoduché:

Tu je prehľad a riešenie najčastejších problémov týkajúcich sa iCloud Photo Library.

  • Nemôžem zmazať obrázok.” Máte ikonku koša označenú šedou farbou? Tento problém zažíva mnoho užívateľov preto, že pozabudli na jedno z nadradených nastavení – t.j. nastavili synchronizáciu cez iTunes a synchronizáciu médii.
  • Ak zmažem obrázok, zmažem ho zo všade?” Ak máte aktívnu možnosť iCloud Photo Library (a ak máte zároveň zapnutý rovnaký iCloud účet), tak áno, obrázok sa zmaže z každého miesta, kde je uložený.
  • Vymazal som obrázky a videá z priečinku Photos a chcem ich späť.” Aplikácia Photos má celkom šikovnú funkciu – priečinok pre nedávno zmazané súbory, ktoré sú tam ponechané 30 dní.

 

Ak sa stále neviete zžiť s „Photos“, mohli by ste zvážiť využitie alternatívy.

macworld.com uvádza ako alternatívu PowerPhotos:

  • PowerPhotos – tento program bol odporúčaný, v súčasnej dobe sa jeho cena pohybuje okolo 30 dolárov (v prepočte je to približne 27 eur). Medzi jeho hlavné prednosti patrí to, že dokáže pracovať s iPhoto knižnicami – viete ich do programu importovať a/alebo upravovať. Navyše, dokáže ich aj zlúčiť a vyhľadávať (aj odstraňovať) prípadné duplikáty Vašich obrázkov. Ak nechcete zaplatiť 30 dolárov za mačku vo vreci, tak mám pre Vás dobrú správu – dá sa stiahnuť aj free verzia tohto programu.

 

  • Mac hardware: Vymazanie, obnova a Wi-Fi

Druhou kategóriou boli otázky užívateľov týkajúce sa hardwaru. V nejednom prípade sa stalo, že súbory zmizli/ sa zmazali a zúfalí užívatelia smútili nad stratou svojich dokumentov. Avšak, nie vždy bolo potrebné hádzať flintu do žita..

Omylom som si zmazal môj pevný disk. Ako to môžem obnoviť?”Ak ste si omylom zmazali potrebné súbory je čas navštíviť stroj času – Time Machine (prípadne iný zálohovací program). Ak zálohu nemáte, môžete skúsiť Data Rescue 4. Tento program pomáha nielen pri zmazaných súboroch, ale aj pri poškodenom harddisku.

 

Môj Mac sa nechce naštartovať.” Ak Vám na obrazovke bliká červený výkričník , Váš disk môže byť poškodený. Skúste nabootovať OS X Recovery. Ak sa to nepodarí a zlyháte, je možné použiť ofiváilny návod o Apple ako preinštalovať počítač za pomoci Recovery partition.

Mac hlási, že Wi-fi nie je inštalované.” Tento problém môže súvisieť s konfiguráciou internetu, ale môže mať aj hardwarový pôvod. Máte všetko správne nastavené? Ak áno, je takmer určite možné vylúčiť softwarovú chybu.

 

  • Problémy s Apple ID

 

Jeden Apple ID účet v jednej aplikácii, ďalší v druhej… Mnoho ľudí má viac Apple ID, takéto veci sa stávajú hlavne v rodine. Mladí manželia by chceli mať prehľad/ prístup ku transakciám toho druhého – niečo ako rodinné ID- aby vedeli o veciach, ktoré sa dejú., prípadne rodičia chcú mať dohľad na deťmi.

Rodinné ID je dobrý nápad, no zatiaľ nerealizovaný.

 

A teraz prichádza rad na dvojicu Siri a Mackeeper. Mnoho otázok užívateľov Mac smerovalo na tieto dva programy (i keď v prípade Siri ide skôr o funkciu, ako o program).

 

Siri

Mnoho anglicky hovoriacich užívateľov malo problémy so Siri. Siri neplnila príkazy korektne – napr. nevedela vyhláskovať meno. Našinec takéto problémy nemá – Siri zatiaľ nefunguje v slovenčine.

MacKeeper

Jednou z najatejších otázok, ktoré sa vyskytovali u užívteľov, bola otázka ohľadom MacKeepera. MacKeeper, software, ktorý bol určený na diagnostiku počítača za jediným cieľom – optimalizovať ho pre užívateľa sa mierne minul so svojim cieľom. Program bol známy tým, že sa dal vidieť v pop-up reklamách (vyskakovacie), ktoré užívateľov varovali pred nebezpečnou hrozbou, ktorú odstráni MacKeeper. Buďte obozretní pri inštalácii, pretože tento program je ľuďmi buď nenávidený alebo milovaný. Inštaláciu tohto programu neodporúča stránka z ktorej čerpám.

 

¨

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *