Apple predstavil nový operačný systém IOS 10

ios 10

Nedávno sa konala konferencia vývojárov firmy Apple z celého sveta. Bolo tu predstavených veľa noviniek, ktoré sa týkajú ďalších výrobkov Applu. Hlavnou udalosťou bolo predstavenie nového operačného systému iOS 10. podľa mnohých odborníkov ide o najväčší update systému, aký firma Apple doteraz urobila. V tomto článku sa dozviete niečo o hlavných zmenách.

Prvé čo si pri novom iOS 10 všimneme je zamknutá obrazovka. Prešla úpravou vzhľadu, ale aj jej používanie sa trochu zmenilo. Obrazovka sa rozsvieti len keď mobil zdvihnete bez toho, aby ste stlačili nejaké tlačítko. Tiež si môžete nastaviť ktoré informácie budú na uzamknutej obrazovke zobrazované. Zmenou v dizajne prešiel aj Control Center.

Siri sa konečne dočkala zmeny tiež. Vývojári Apple umožnili vývojárom iných aplikácií využívať Siri. Vďaka tomu budeme môcť Siri využívať aj pri ovládaní aplikácií, ktoré nie sú vyvinuté firmou Apple. Teraz nám ostáva už len čakať na výsledok toho, ako ostatní vývojári túto možnosť využijú.

Ďalšou novinkou je funkcia QuickType. Táto funkcia využíva Siri v klávesnici, takže písanie správa bude oveľa jednoduchšie. Napríklad aj keď vám niekto pošle dátum blížiacej sa akcie, budete si ho môcť priamo zo správ uložiť do kalendára. Ak dostanete správu s otázkou napríklad:„Kde si?“ dostanete návrhy na odpovede. Budete môcť poslať svoju presnú polohu alebo čas príchodu.

Nejaké zmeny sa nájdu aj v aplikácií Fotky. Vylepšil sa systém na rozpoznávanie tvárí a funguje oveľa lepšie. Funkcia Advanced Computer Vision prináša možnosť rozpoznávania hlavných objektov fotografie, alebo aj celej scény, pozadia. Prichádza aj zaujímavá funkcia Memories (Spomienky). Vďaka nej budete schopní vytvoriť si prezentáciu fotiek priamo v aplikácii Fotky. Do prezentácie budete môcť pridávať prechody hudbu alebo popisy fotiek. Určite to bude zaujímavejšie a zábavnejšie ako obyčajné pozeranie fotiek.

V aplikácii Mapy tiež došlo k niekoľkým zmenám. Aplikácia prešla zmenami v oblasti používateľského rozhrania, ale aj v dizajne. Aplikácia bola sprístupnená vývojárom „tretích strán“. Tí teraz môžu vytvárať vlastné rozšírenia aplikácie Mapy.

Aplikácia Hudba prešla zmenami, vďaka ktorým sa stala prehľadnejšou a jednoduchšou na bežné používanie. Dizajn sa celkovo zjednodušil. Vývojári pridali možnosť zobrazenia textu pesničky priamo v aplikácii, čo mnohých fanúšikov hudby určite poteší.

Nová vstavaná aplikácia s názvom Home (Domov) pracuje podobne ako HomeKit aplikácie tretích strán. Novinkou je integrácia HomeKit do Control Centra. Vďaka tejto aplikácii budete môcť ovládať rôznu techniku v domácnosti. Napríklad teplotu termostatu na kúrení, zapaľovanie a zhasínanie lámp, otvorenie a zatvorenie garážovej brány a po novom aj ovládanie zvončekových kamier.

¨

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *