Apple prichádza s novými MacBookmi

Apple 2016

Prvá vec, ktorá vás napadne keď výrobca zlacní posledný model nejakého produktu je, že na trh o chvíľu príde nový model. Presne tak je to aj v prípade nového modelu Apple 2016 MacBook Air a MacBook Pro 4, ktoré sa na trhu objavia v júni 2016. Tieto dva modely sú odpoveďou na nový model Microsoft Surface Pro. Špecialisti, ktorí sa novému MacBooku venovali, hovoria že to bude produkt, na ktorom budete milovať všetko čo na ňom nájdete.

Na trhu sa objavia dve varianty- 15 palcová a 13 palcová.

15 palcový model príjde s 2.2 GHz alebo 2.5GHz, štvorjadrovým Intel i7 procesorom, až 16 GB pamäte RAM a 256 GB úložiska. O dokonalý zážitok z grafiky sa postará grafická karta Intel Iris Pro, ktorá sa do nového MacBooku dostala tiež.

13 palcová verzia síce nebude taká výkonná, ale zaujme každého kto má radšej menšie rozmery notebookov. 2.7 GHz procesor Intel Core i5 s dvomi jadrami sa postará o potrebný výkon. Tiež je vybavený 8 GB RAM pamäte a 128 GB úložného priestoru na disku. Tiež bude mať grafickú kartu Intel Iris Pro, ale ak si potrpíte na kvalitu grafiky, odporúčame 15 palcovú variantu.

Podľa vyjadrenia firmy Apple „Gotta be Mobile“ (v preklade „Mal by byť mobilný“), môžeme očakávať ešte tenší dizajn, vďaka ktorému sa nový MacBook Pro 2016 možno stane najtenším produktom na trhu vo svojej kategórii. Pravdepodobne v notebooku budú nejaké reproduktory vyššej kvality, vylepšené USB-C porty, jack na slúchadlá a ThunderBolt port. Taktiež je veľká šanca, že vďaka rozrastajúcej sa 4G sieti bude MacBook schopný pripojiť sa práve k 4G. Asi to bude možné len po dokúpení nejakého systému/komponentu, ale aj tak je to pokrok.

Očakávané rozlíšenie obrazovky je 2304×1440 pixelov. To znamená že neočakávame 4K alebo 5K, ale ak by Apple zvýšil množstvo pixelov, mohol by nás nový MacBook prekvapiť. Jedna z mnohých nepotvrdených vecí je aj odoberateľná obrazovka. Nové modely budú mať dotykovú obrazovku a teda ak by sa dala oddeliť od klávesnice, mohli by sme si z notebooku robiť tablet.

Klávesnica musela byť kvôli veľmi tenkému dizajnu prerobená úplne od základov. Hlavnou zmenou je nový „butterfly“ mechanizmus, ktorý zabraňuje klávesám nakláňať sa ak netrafíme presne do stredu a zaberá menej miesta. Jeho staršia verzia bola použitá v MacBook 2015 modeloch, ale odvtedy prešla niekoľkými zmenami. Niektorí Apple fanúšikovia dokonca hovoria, že klávesnica bude nahradená plochou, ktorá na dotyky odpovedá silou pôsobiacou proti prstu, takže máte pocit stláčania kláves.

Cena ešte nebola presne stanovená, ale podľa odhadov odborníkov sa bude pohybovať okolo £1,399 za 13 palcový model. U 15 palcového bude cena £1,599 za 2.2 GHz verziu a £1,999 za 2.5 GHz verziu. Samozrejme, sú to len odhady a teda to nie je konečná cena.

¨

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *