Apple World Wide Developer’s Conference 2016

Apple World Wide Developer’s Conference

Ako každý rok, aj v roku 2016 Apple organizuje stretnutie vývojárov z celého sveta (Apple World Wide Developer’s Conference). Táto konferencia začala 13.6.2016 v San Franciscu. Počas celého podujatia bude dostupný live-stream na internete.

Tento rok sú najočakávanejšími vecami, ktoré majú byť predstavené nové operačné systémy- iOS 10 a OS X 10.12. ďalšími zmenami sú tiež zmeny v oblasti systémov, konkrétne watchOS a tvOS, ktoré sú využívané v Apple Watch hodinkách a Apple TV

iOS 10

Od verzie iOS 7 sa v systéme iPhonov a iPadov nediali nejaké veľké zmeny v designe, preto je veľká šanca, že pri iOS 10 sa už nejaké zmeny nájdu. Najviac spomínanou zmenu je možnosť tmavej témy, ktoré sa dá využívať v tme keď nechcete aby display vyžaroval veľa svetla. Tento návrh sa objavil na samotnej stránke Apple, ale stále nie je potvrdené či ho v nových výrobkoch nájdeme. Tiež sa očakáva predstavenie systému Siri SDK. Oproti predošlej verzii bude táto nová disponovať možnosťou komunikovať s niektorými aplikáciam. Najprv to síce musia umožniť vývojári danej aplikácie, ale keď už túto zmenu zavedú do nového updatu, Siri bude mať prístup k niektorým dátam z tej aplikácie a bude vďaka nej môcť plniť niektoré príkazy. Siri bude tiež schopná odpovedať na zmeškané hovory a bude vedieť povedať detaily o polohe majiteľa mobilu, prípadne dôvod prečo nemohol odpovedať na hovor on.

Ďalšou hlavnou zmenou bude nová verzia prehrávaču hudby. Má dostať nový, ešte jednoduchší design. Používanie bude jednoduchšie a má byť vylepšené aj hľadanie medzi hudbou a celkovo organizácia obsahu bude prehľadnejšia.

OS X 10.12

V roku 2015 OS X neprešiel veľkými zmenami a má sa to vynahradiť tento rok. Najväčší ohlas spôsobilo vyhlásenie o pridaní Siri do počítača. Oproti Siri z iOS nebude rozdielna, tiež bude vedieť otvárať aplikácie, púšťať hudbu a odpovedať na jednoduché otázky. Mala by vedieť využiť aj novinky zo Siri SDK. Bola ohlásená aj novinka potvrdzovania platieb zo Safari. Ak budete chcieť potvrdiť platbu uskutočnenú napríklad na MacBooku, stačí vám prihlásiť sa pomocou Touch ID do zariadenia spojeného s daným MacBookom. Malo by to výrazne uľahčiť a urýchliť priebeh platieb.

TvOS a Watch OS

Jedinou zmenou o ktorej vieme pri televíziách a hodinkách je tiež vylepšenie systému Siri. Zatiaľ neboli vyhlásené žiadne ďalšie updaty.

¨

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *