Druhá generácia Apple Watch

Apple Watch

Prvá generácia hodiniek Apple Watch boli uvedené na trh 24. apríla minulého roku, aj keď objednávať si ich mohli nadšený fanúšikovia Apple už o štrnásť dní skôr. Neuplynul teda ešte ani rok od ich začiatku predaja a už sa šíria dohady o ich vylepšenej verzii, novej generácie hodiniek Apple Watch 2, ktoré by mali byť verejnosti predstavené už čoskoro.

 

Aj napriek tomu, že oficiálne spoločnosť Apple ešte nezverejnila žiadne informácie o pripravovanej vyššej triede hodiniek Apple Watch 2, „jabĺčkoví“ nadšenci nešetria dohadmi o nových, vylepšených funkciách v porovnaní s prvou generáciou.

 

Dátum predstavenia Apple Watch 2

Najbližšie podujatie spoločnosti Apple je naplánované na utorok 15. marca 2016, kde sa očakávalo, že budú práve Apple Watch 2 predstavené. Avšak, vraj si na novú generácia hodiniek budeme musieť počkať až do septembra 2016 a hlavnými témami stretnutia bude iPad Air 3 spolu s iPhone 6c alebo iPhone 5se. Niektoré zdroje však aj napriek týmto vyhláseniam veria, že zabehnutý ročný cyklus ohlasovania nových produktov by mohol byť aj v tomto prípade dodržaný. September je známy ako mesiac ohlasovania pripravovaných iPhonov, tak možno práve marec sa stane takýmto mesiacom pre Apple Watch.

 

Druhá generácia Apple Watch by mala mať nový dizajn remienkov v rôznych farbách, tie ale nie sú ešte bližšie určené. Okrem farebných odlišností budú smartwatch vyrobené aj vo viacerých variantách, a to viacero ako pri prvej generácii Apple Watch. Síce ešte nie je známe, v čom budú nové modely odlišné od tých starých, no mali by byť predovšetkým pre zákazníkov, ktorí budú ochotní zaplatiť za Apple Watch 2 približne od 1200 do vyše 10 000 eur. Podľa ceny by teda nové používané materiály na hodinky mohli byť titán, volfrám či dokonca až platina.

 

Povráva sa aj to, že náramok hodiniek by mohol byť vybavený malými magnetmi, ktoré udržia hodinky na zápästí. A snáď najväčším vylepšením by mohla byť zabudovaná kamera, ktorá umožní prijímanie video hovorov na FaceTime.

 

Karina Miartanová

 

¨

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *