iPhone 7 prichádza na trh. Čo o ňom už vieme ?

iphone7

Ak sa chcete dozvedieť niečo o novom iPhone 7, ste tu správne. Prvé teórie o tom čo bude poskytovať, kedy sa dostane na trh, koľko bude stáť a aké budú jeho technické parametre, sa dostávajú na svet.

Je veľmi pravdepodobné, že Apple v roku 2016 vydá na trh nový model mobilu- iPhone 7. má sa stať tretím z rady “plus”, takže sa asi bude nazývať iPhone 7 plus. Tiež sa objavili správy o tom, že jeho názov bude iPhone Pro. Podľa vyjadrení firmy Apple prídu tri verzie: iPhone 7, iPhone 7 Plus a iPhone Pro. Iphone 7 bude mať 4.7 palcovú obrazovku, zatiaľ čo 7 Plus sa na trh dostane s 5.5 palcovým displayom. O iPhone Pro toho zatiaľ veľa nevieme. Celkový tvar mobilu bude podobný iPhonu 6s, ale Apple ešte stále upravuje detaily a teda nevieme ako presne bude vyzerať. Hlavnou zmenou je odstránenie pásu, ktorý bol na zadnej strane mobilu a slúžil ako anténa. Táto forma prijímania signálu bude zachovaná, ale pásik sa bude ťahať po okraji zadnej strany iPhonu. Cieľom Applu je vytvoriť ešte tenší mobil a pravdepodobne kvôli tomu museli odstrániť 3.5mm jack na slúchatká. Bol nahradený tenším lightning portom. S touto zmenou súvisí aj možný vývoj nových bezdrôtových slúchatiek, ktoré budú s mobilom spojené cez bluetooth. Kapacita baterky sa oproti 6s veľmi nezmení, možno bude o niečo väčšia.

Podľa odborníkov bude mať iPhone 7 2 GB pamäte RAM a jeho väčšia verzia dostane o 1 GB viac. 4O sa týka úložiska, je možné že iPhone 7 Plus úložnému čipu od SanDisk až 256 GB priestoru. Iphone 7 by sa mal podľa odhadov na trh dostať s 16, 64 alebo dokúpiteľnými 256 GB. Kvôli odstráneniu jacku pre slúchatká, ak budú zapojené, nebude sa dať mobil nabíjať. Pre toto sa objavili predpoklady, ktoré hovoria o novej technológii bezdrôtového nabíjania od Applu.

Apple podľa odhadov pracuje na vývoji nového AMOLED displayu, ale ten sa v iPhone 7 neobjaví. Iphone 7 dostane TFT-LCD display, ktorý bol použitý aj u iPhonu 6. Podľa úprav, ktoré boli zavedené na displayoch nových iPadov Pro, môžeme podobné zmeny očakávať aj u iPhone 7. Mohla by sa objaviť technológia, vďaka ktorej budú farby pestrejšie a budú vyzerať reálnejšie. Tiež môžeme očakávať protireflexnú fóliu, ktorá by mala zabezpečiť pohodlnejšie používanie mobilu pri silnom zdroji svetla, napríklad na priamom slnku.

Ak chceme vedieť presný dátum vydania nového iPhonu, musíme ešte chvíľu počkať. Predbežne vieme, že bude vydaný na jeseň 2016 a objavil sa aj presnejší údaj- September 2016. Vo výrobniach produktov Apple už začali prijímať nových pracovníkov, aby boli pripravení na zrýchlenie výroby. Dúfajme teda že na iPhone 7 a iPhone 7 Plus už nebudeme musieť dlho čakať.

¨

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *