Najlepšie hry pre iPhone, za ktoré nemusíte platiť !

iphone-6s

Hravosť patrí medzi prirodzené ľudské vlastnosti – a netýka sa to len detí, prípadne mladých ľudí. Každý si predsa z času na čas zaslúži vypnúť, zrelaxovať a zabaviť sa. Hra je ideálnym prostriedkom na uvoľnenie a dnes sa budeme konkrétne venovať tým na iPhone. Prinášame vám zoznam niekoľkých zábavných a pútavých hier, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. A viete čo je najlepšie? Sú úplne zadarmo.

Titul s názvom Vainglory je určený najmä milovníkom krásnych vizuálov a dynamickej akcie. Ide o online hru, v ktorej spolupracujete s dvoma ďalšími hráčmi proti inej trojici, pričom vašou hlavnou úlohou je ničiť obranné vežičky súpera a nakoniec aj jeho základňu, ktorej jadrom je kryštál. Taktizujte, dobýjajte, avšak nezabudnite – ide o tímovú hru! Po vizuálnej stránke sa jedná o jednu z najkrajších hier na iPhone.

Zrejme nikto by nechcel žiť vo fádnom, šedom svete. Farby predsa dodávajú životu radosť a pestrosť! Virtuálny svet hry Splash Cars je však smutno-sivý. A vašou úlohou, ako šoféra akéhosi čarovného auta, je celý ho oživiť farbami! Podstatou každej úrovne je čo najrýchlejšie vyfarbiť mestečko, pričom sa musíte vyhýbať polícii, ktorej vaše umelecké tendencie prekážajú. Postupne sa vám odomykajú rýchlejšie a lepšie autá, ale aj rozsiahlejšie úrovne. Dokážete ich vyfarbiť predtým, než vás zatknú, resp. než vám dôjde benzín?

Kto by nepoznal legendárnu hru Pac-Man? Táto žltá postavička, predstavená ešte v roku 1980 je dnes už súčasťou počítačového folklóru a nepochybne aj popkultúrnou ikonou. Na iPhone ale existuje prepracovanejšia a zábavnejšia verzia – Pac-Man 256. Hlavnou postavou je stále žltý „mesiačik“, avšak tentokrát bojujete aj proti času, pretože musíte unikať nielen pred zákernými duchmi, ale aj počítačovým vírom, ktorý vás neustále ženie vpred! Okrem toho je táto varianta známej hry bohatšia aj na ďalšie vychytávky, pomocou ktorých môže Pac-Man napríklad strieľať laserovými paprskami, stať sa neviditeľným, či vyvolávať tornáda!

Ak ste niekedy už s kamarátmi v parku hrali Frisbee, koncept ďalšej hry vám nebude cudzí. Vo Frisbee Forever 2 totižto vrháte tento plochý disk naprieč krásnymi úrovňami, plnými roztomilej a pútavej grafiky. Zbierate mince, trafiate obruče, vyhýbate sa prekážkam. Prechádzaním jednotlivých úrovní získavate virtuálnu menu, pomocou ktorej si odomknete ďalšie prostredia na hru, prípadne zmeníte svoj lietajúci tanier. Úplne jednoduchá myšlienka, no chytí a nepustí.

Bejeweled Blitz patrí k najpopulárnejším hrám na zabíjanie času. Jednoduchý, no hravý, koncept – pohybmi prstov po obrazovke spájate tri a viac identických drahokamov, čím získavate body. K dispozícii pritom máte aj rôzne vylepšenia a špeciálne kamene, ktoré rôznymi spôsobmi dynamizujú chod hry. Svojím najvyšším skóre sa môžete pochváliť aj na Facebooku, keďže BB má plne integrovanú podporu tejto sociálnej siete.

¨

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *